Aktualności


Kolejny festyn środowiskowy już za nami…

26 września w naszej szkole odbył się coroczny festyn. Zaczął się maratonem, w którym wzięli udział uczniowie, ich rodzice, a także absolwenci naszego gimnazjum. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymali w tym roku nie tradycyjne medale, lecz arbuzy (festyn przygotowywali zwłaszcza nauczyciele wf i promowali zdrowy styl życia). W tym „klimacie” utrzymane były także znajdujące się na boisku szkolnym stoiska z owocowymi i warzywnymi sałatkami oraz  świeżo wyciskanymi sokami.  Było też coś dla łasuchów… Wielbiciele słodkości mogli odwiedzić salę nr 2., gdzie wystawione były pyszne ciasta. Niezwykłą popularnością cieszyła się grochówka, a także wystawiony po raz pierwszy w tym roku punkt z tostami.      Ale podczas festynu nie tylko jedliśmy. W salach gimnastycznych odbywały się różnego rodzaju warsztaty oraz konkursy,  takich jak turniej rzutów do kosza, czy tricków piłkarskich. Można także było rozegrać mecz piłki siatkowej.

                O godzinie 11:30 rozpoczął się konkurs „Mam Talent!”, w którym zaprezentowali się nie tylko uzdolnieni muzycznie uczniowie, ale również ci, którzy świetnie potrafią tresować psy. Tą edycję wygrał jednak uczeń klasy 3e, który rozbił kilka betonowych kloców jednym ciosem karate. Mogliśmy także usłyszeć pieśń o Żurku oraz posłuchać kilku dowcipów. Ta edycja konkursu była bez wątpienia wyjątkowa.

                Na koniec festynu ochotnicy wzięli udział w warsztatach Ultimate, czyli grze z tzw. Frisbee. Mecz skończył się wynikiem 10:1. Wygrana drużyna mogła zjeść tyle ciasta, ile zmieściło się w brzuchu. 

                 Festyn co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem, bo każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Uczniowie, rodzice, absolwenci. Ciekawe, co zobaczymy w przyszłym roku…

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie