Aktualności


Podsumowanie festynu

Za nami kolejny już festyn środowiskowy, który w tym roku, ze względu na awans naszej drużyny „Siedem cudów” do kolejnego etapu DI, przebiegał  pod znakiem chińskiego smoka i zbiórki środków na pomoc w sfinansowaniu tego wyjazdu. Festyn zakończył się, oczywiście dzięki hojności uczestników i przygotowaniu wielu atrakcji przez organizatorów, sukcesem – udało się zebrać dla naszych „Siedmiu Cudów” 5000 zł! Dziękujemy i gratulujemy!

Tradycyjnie festyn rozpoczął Bieg im. Wandy Rutkiewicz. Mimo że od samego rana organizatorzy z lękiem spoglądali na zachmurzone niebo, obawiając się opadów deszczu uczestnicy dopisali: dla zdrowia, rozrywki i własnej satysfakcji pobiegli uczniowie, rodzice i absolwenci. Wszystkim należą się wielkie brawa. A po biegu każdy mógł znaleźć coś dla siebie: między innymi zobaczyć i przeprowadzić doświadczenia podczas popularnonaukowego pokazu „Krainy Eksperymentów” i pani doktor fizyki Małgorzaty Zubaszewskiej, kupić po bardzo atrakcyjnych cenach książki w antykwariacie, pooglądać okazy w mini zoo i przy okazji nabyć patyczaka, przyjrzeć się tresurze psów i porozmawiać z panią weterynarz na temat domowych pupili. Wielu wspaniałych przeżyć dostarczyła uczestnikom festynu strefa flamenco: pokaz mody i tańca z nauką  gry na kastanietach   w wykonaniu m.in. nauczyciela i absolwentów naszej szkoły czy prezentacje uczniów w ramach szkolnej edycji „Mam talent”. Rozgrywki sportowe, malowanie twarzy, zwiedzanie wozu strażackiego i możliwość zapełnienia domowej spiżarni smakami lata zamkniętymi w słoikach przygotowanych przez nauczycieli, kawiarenka z domowymi wypiekami, soki i koktajle, grochówka jak z żołnierskiego kotła to kolejne atrakcje tegorocznego festynu. Jednak najważniejsza to przede wszystkim, mimo utrudnionych z powodu deszczu warunków, pierwsza okazja do integracji całej społeczności szkolnej, możliwość spotkania się i poznania.

Do zobaczenia za rok!

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie