E-dziennik

Aktualności


„Gibos… czyli szlacheckie zwyczaje”

Na lekcji języka polskiego klasa 7c zaprezentowała zwyczaje, rozrywkę, kuchnię, modę damską i męską z dzieła ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Gibos…, znaczy bigos to potrawa, która wygrała ,,Master Tadka”, czyli program kulinarny, w którym sam Tadeusz oceniał dania z epopei. Grzybobranie czy polonez to zwyczaje, a zarazem rozrywka z epoki, w której rozgrywa się akcja,,Pana Tadeusza”. Nie zapominajmy też o dostojnych strojach kobiet i mężczyzn. Śliczne, białe suknie lub długie aż do kolan żupany przenosiły nas w czasie do szlacheckiego dworku. Oto fotografie z przedstawień pokazujących życie codzienne polskiej szlachty.
 

Karolina Olszewska z klasy 7c

DSC_0262 DSC_0264 DSC_0266 DSC_0277 DSC_0280DSC_0272

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie