E-dziennik

Aktualności


Podsumowanie Dnia Otwartego -dziękujemy :)

W sobotę, 9 marca, podczas Dnia Otwartego gościliśmy w naszej szkole dzieci, które uczestniczyć będą w tegorocznej rekrutacji do klas I, IV i VII i być może zostaną uczniami Szkoły Podstawowej nr 81. W towarzystwie rodziców zwiedzali budynek placówki, oglądali sale i gabinety, zapoznawali się z ofertą i osiągnięciami szkoły, a przede wszystkim rozmawiali z uczniami i nauczycielami. Gości oprowadzali uczniowie, także ci najmłodsi, którzy bardzo chętnie opowiadali o życiu codziennym w SP 81. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia i warsztaty przygotowane dla wszystkich grup wiekowych kandydatów. Były doświadczenia fizyczne, chemiczne i biologiczne, pokazy taneczne, wspólne czytanie wybranych przez uczniów fragmentów ulubionych książek w ramach akcji „Starsi czytają młodszym”, zawody sportowe, zajęcia plastyczne i muzyczne. Dzieci mogły rozegrać partię szachów, rozwiązać rebusy, łamigłówki i zadania matematyczne. Na głodnych czekała prowadzona przez przedstawicieli szkolnego wolontariatu kawiarenka z tostami i domowymi ciastami. Dzień Otwarty był także okazją do spotkań z naszymi absolwentami, którzy jak co roku bardzo chętnie w tym dniu odwiedzają „starą” szkołę.

Mamy nadzieję, że z wieloma sobotnimi gośćmi spotkamy się we wrześniu na szkolnym korytarzu.

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie