E-dziennik

Aktualności


„Wyślij pączka do Afryki”

Wolontariat naszej szkoły po raz kolejny zaprosił społeczność  szkolną do udziału w akcji  „Wyślij pączka do Afryki”.  Jej tegoroczne hasło brzmi „Podaruj dzieciom szkołę”, a celem  inicjatywy misjonarzy kapucynów jest zbiórka funduszy, które zostają przekazane potrzebującym dzieciom w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie. Uczestnictwo w akcji będącej połączeniem  polskiej tradycji tłustego czwartku i działalności charytatywnej polegało na zakupie i oczywiście skonsumowaniu słodkości , za której zakup (2 zł) można wyżywić afrykańskie dziecko przez dwa dni.

Tradycja tłustego czwartku kultywowana była także na zajęciach języka hiszpańskiego, podczas których uczniowie mieli okazję posmakować pączków i innych słodkości w wersji hiszpańskiej. Lekcja przy churrosach i innych hiszpańskich smakołykach była jeszcze atrakcyjniejsza.

churrosy h2 h6 dav davplakat_paczek_2019

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie