Wśród naszych uczniów są Olimpijscy Mistrzowie Polski!

Kadra Województwa Dolnośląskiego, w której barwach występują nasi uczniowie Aleksander Okińczyc oraz Tomasz Tomkowicz  zdobyła Mistrzostwo Polski w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Piłki Ręcznej, który odbył się w Kielcach w dniach od 31 marca do 6 kwietnia 2019 r.
              W turnieju tym wystąpiły reprezentacje wszystkich województw, składające się z najlepszych zawodników w Polsce! Kadra Województwa Dolnośląskiego w drodze po złoty medal pokonała kolejno kadry: lubuskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego  i w finale-  gospodarza imprezy: Kadrę Świętokrzyskiego.

Mecze odbywały się w mekce piłki ręcznej w Polsce, jaką jest Hala Legionów w Kielcach, gdzie na co dzień trenują i rozgrywają mecze zawodnicy PGE VIVE Kielce-  najlepszej polskiej drużyny i czołowej w Europie.
                 Złote medale naszym podopiecznym wręczała legenda polskiej piłki ręcznej, a obecnie Prezydent Katowic Bogdan Wenta, zaś wcześniejsze zmagania na parkiecie oglądały takie piłkarskie sławy jak Sławomir Szmal czy Mariusz Jurasik.

ręczna ręczna2 ręczna3 ręczna4 ręczna5