E-dziennik

Aktualności


Wśród naszych uczniów są Olimpijscy Mistrzowie Polski!

             Kadra Województwa Dolnośląskiego, w której barwach występują nasi uczniowie Aleksander Okińczyc oraz Tomasz Tomkowicz  zdobyła Mistrzostwo Polski w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Piłki Ręcznej, który odbył się w Kielcach w dniach od 31 marca do 6 kwietnia 2019 r.
              W turnieju tym wystąpiły reprezentacje wszystkich województw, składające się z najlepszych zawodników w Polsce! Kadra Województwa Dolnośląskiego w drodze po złoty medal pokonała kolejno kadry: lubuskiego, zachodniopomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego  i w finale-  gospodarza imprezy: Kadrę Świętokrzyskiego.

             Mecze odbywały się w mekce piłki ręcznej w Polsce, jaką jest Hala Legionów w Kielcach, gdzie na co dzień trenują i rozgrywają mecze zawodnicy PGE VIVE Kielce-  najlepszej polskiej drużyny i czołowej w Europie.
                 Złote medale naszym podopiecznym wręczała legenda polskiej piłki ręcznej, a obecnie Prezydent Katowic Bogdan Wenta, zaś wcześniejsze zmagania na parkiecie oglądały takie piłkarskie sławy jak Sławomir Szmal czy Mariusz Jurasik.

ręczna ręczna2 ręczna3 ręczna4 ręczna5

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie