E-dziennik

Aktualności


Propozycja na wyjątkową sobotę, 11 maja (informacja z Gazety Wrocławskiej)

W najbliższą sobotę z okazji Pierwszego Międzynarodowego Dnia Niedźwiedzi, wrocławski ogród przygotował sporo atrakcji. Skorzystaj i jednocześnie pomóż ratować te zwierzęta. Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzi obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie. Nazwa ta z angielskiego brzmi „Happy Bears Day”, więc wrocławskie zoo w sobotę świętować będzie urodziny wszystkich mieszkających tam misiów. Każdy z nich otrzyma tort, a zwiedzający możliwość poznania historii wszystkich mieszkających w ogrodzie gatunków. Z tej okazji tylko w sobotę i tylko od godziny 9:00 do 9:45 wszystkie dzieci do lat 16, które przyniosą ze sobą do zoo maskotkę niedźwiadka lub będą za niego przebrane, wchodzą za darmo.

Harmonogram wydarzeń:

- 9:00-9:45 – wszystkie dzieci, w wieku 0-16 lat, z pluszowymi misiami lub przebrane za misie, wchodzą bezpłatnie (wejście Bramą Główną, osoby towarzyszące – opiekunowie, muszą mieć ważny bilet),

- 10:00 – 10:30- rozpoczęcie obchodów przy wybiegu niedźwiedzi himalajskich – powitanie, tort dla Całki i Józka oraz spotkanie z ich opiekunem,

- 10:45 – 11:15 – tort dla Kory i Manii oraz spotkanie z ich opiekunem,

- 11:30 – 12:30 – spotkanie z autorami blogu „Pola i Michał w podróży” sala wykładowa w Afrykarium) oraz pokaz zdjęć, filmów z sanktuariów ratujących niedźwiedzie.

- 12:30 – 14:00 – zwiedzanie Pawilonu Polarnego.

Dzieci w sobotę poznają na przykład wrocławską dwójkę niedźwiedzi himalajskich. Samiec, Józek, to urodzony leniuch. Cały dzień wyleguje się na wybiegu. Całka natomiast jest jego przeciwieństwem. To aktywna, pełna werwy samica.

Wrocławskie zoo razem z działającą przy ogrodzie fundacją DODO włączyły się w program ratowania niedźwiedzi himalajskich. Wrocławskie zoo wyznaczyło sobie cel – wybudowanie wybiegu dla dwóch niedźwiedzi.

 
Czytaj więcej: https://gazetawroclawska.pl/w-sobote-za-darmo-do-zoo-z-okazji-swieta-misiow/ar/c1-14115049

 

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie