E-dziennik

Aktualności


Rowerowy Maj

Nasza szkoła została zgłoszona do VI Kampanii „Rowerowy Maj”. Koordynatorem w szkole jest  pan Andrzej Kijewski. „Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia, która poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzująca rower jako środek transportu do szkoły, kampania, która uczy dobrych i zdrowych nawyków, promując aktywny styl życia.

Zasady „Rowerowego Maja”:

 1. W dniach od 6 do 31 maja 2019 r. liczone będą przejazdy rowerowe (a także hulajnogą, na rolkach, wrotkach itp.) do szkoły. Minimalna odległość  jaką musi pokonać uczestnik w aktywny sposób to 200 m.
2. Rejestracja przyjazdów rowerem prowadzona jest każdego dnia Kampanii.
3.  Nauczyciel rejestrujący przyjazdy rowerem zaznacza przy nazwisku ucznia obecność rowerowąw dzienniku poprzez panel on-line Rowerowy maj oraz wydaje dwie naklejki (kwadratową i okrągłą).
4. Uczniowie przyklejają kwadratową naklejkę w książeczce rowerowej, a okrągłą na plakat swojej klasy (każda klasa będzie miała swój własny plakat formatu A-1 ).  Wszystkie plakaty powinny być podpisane (nr klasy ) oraz o ile to możliwe powieszone w holu na wysokości umożliwiającej najmłodszym na swobodne nalepienie naklejek.                                                      

5. Istnieje możliwość wskazania dni klasowych (max. 5 ) indywidualnie dla każdej klasy, które będą wyłączone z akcji.  

              Życzymy udanej zabawy, wielu naklejek i atrakcyjnych nagród!

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie