E-dziennik

Aktualności


Podsumowanie zakończenia roku szkolnego. Bezpiecznych wakacji!!!

19 czerwca 2019 r. zakończył się rok szkolny. Z nauczycielami, koleżankami i kolegami żegnali się na czas wakacji uczniowie klas I,II, IV, V I VII.  Jednak w historii naszej szkoły to data niezwykła – mury budynku przy ulicy Jastrzębiej opuściły bowiem dwa roczniki uczniów: ostatni absolwentów Gimnazjum nr 23 im. Wandy Rutkiewicz, kończących dwudziestoletnią historię gimnazjum oraz pierwszy absolwentów nowej, ośmioletniej szkoły podstawowej.  Podczas uroczystego spotkania w sali gimnastycznej uczniów klas III, ich rodziców i nauczycieli nie zabrakło wzruszeń i łez, zwłaszcza kiedy poczet sztandarowy wyprowadzał sztandar gimnazjum, czy w chwili gdy Pani Dyrektor, Jadwiga Żakowska wręczała ostatnie odznaki  „Złotej Sowy” najlepszym 39 absolwentom szkoły.

To był wyjątkowy rok, to była wyjątkowa szkoła… Jest co wspominać….

Tego dnia uhonorowani zostali także najlepsi absolwenci klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 81 -  27 „najlepszych z najlepszych” otrzymało odznaki „Złotego Everestu”, którego idea nawiązuje do słów patronki naszej szkoły, Wandy Rutkiewicz: „Każdy ma przecież do pokonania swój Everest. Mój sukces był dowodem na to, że każdemu może się udać to, co sobie postanowi.”

Wszystkim absolwentom życzymy wymarzonej szkoły, a potem wszystkim uczniom małym,  dużym i ich nauczycielom – zasłużonych, wspaniałych bezpiecznych wakacji!

 

 

 

 

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie