E-dziennik

Aktualności


Rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Każdy ma swoją górę”

IMG_20190606_130720(1)
Młodzi twórcy zostali nagrodzeni w finale międzyszkolnego konkursu literackiego, który nawiązywał do wypowiedzi patronki naszej szkoły. Człowiek zmaga się w życiu z wieloma wyzwaniami i problemami. Zawsze pojawia się ten, który z perspektywy czasu uznajemy za największy, najważniejszy. To nasz Mount Everest, nasze wyzwanie. Gdy uda nam się pokonać przeciwności i osiągniemy cel, jesteśmy silniejsi i mądrzejsi. Nadesłane prace miały przedstawiać metaforyczną wspinaczkę, wyrażając się w poezji lub opowiadaniu. W konkursie rywalizowało wielu młodych literatów. Przed jury  stanęło trudne zadanie wyłonienia zwycięzców. Na uroczystości pojawili się wszyscy nagrodzeni uczniowie. Oto laureaci w kategorii „Utwór poetycki”:
 
1. Paulina Lizurej (8c, SP 81 we Wrocławiu) ex aequo Grzegorz Ciapa (8c, SP 81 we Wrocławiu);
2. Joanna Kopycka (3gim. w SP 3 w Będzinie);
3. Martyna Guth (3a, gim. w SP 81 we Wrocławiu) ex aequo Julia Syndonin (3h, gim. w SP 81 we Wrocławiu).
 
W kategorii „Opowiadanie”:
1. Julia Jankowska (3d, gim. w SP 37 we Wrocławiu);
2. Katarzyna Golara (3f, gim. w SP 81 we Wrocławiu);
3. Oliwia Lesicka (3g, gim. w SP 81 we Wrocławiu);
Wyróżnienie: Hubert Telatyński (4b w SP 81 we Wrocławiu)
 
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.
 

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie