Aktualności


„dzień bez czytania to dzień stracony”

Podczas wakacji nie zapominamy o czytaniu, bo pamiętamy, że „dzień bez czytania to dzień stracony”

Dlatego zapraszam wszystkich uczniów do udziału w Wakacyjnym Wyzwaniu Czytelniczym, czyli akcji, której organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna. Wakacyjne Wyzwanie Czytelnicze to zabawa dla miłośników czytania i nie tylko. W akcji może wziąć udział każdy w wieku od 6 do 15 lat (decyduje rok urodzenia). Przed pobraniem legitymacji rodzic/opiekun prawny musi dostarczyć podpisaną zgodę na udział w zabawie. Udział w akcji można zacząć w dowolnym momencie do końca sierpnia. Dzieci mogą wypożyczać książki, cieszyć się lekturą, a przy okazji zbierać naklejki i odbierać upominki.  Naklejkę otrzymuje się przy zwrocie książki do biblioteki i przykleja na swojej legitymacji, którą dostaje się przy zapisywaniu do akcji.

Aby podjąć wyzwanie wystarczy:

- być czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu
– posiadać kartę biblioteczną na swoje imię i nazwisko
– zgłosić w bibliotece chęć udziału w zabawie, dostarczyć zgodę rodzica/ opiekuna i odebrać legitymację
– czytać wypożyczone w MBP książki.

Pełny Regulamin Wakacyjnego Wyzwania Czytelniczego znajduje się na stronie www.biblioteka.wroc.pl  i w placówkach MBP. 

 

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie