Aktualności


Achtung! „Wort des Tages”

UWAGA! ACHTUNG!

  We wtorek, 1 października, nauczyciele języka niemieckiego rozpoczęli szkolną akcję nauki języka niemieckiego pod tytułem „Słówko na dziś”/ „Wort des Tages”.

Zasady akcji:

Codziennie na tablicy germanistów (łącznik z salą gimnastyczną) umieszczane będą: słówka, zwroty, wyrażenia w języku niemieckim i ich polskie odpowiedniki. Kartki będą przypinane chronologicznie jedna na drugiej przez cały tydzień. Możecie spisywać je każdego dnia lub raz w tygodniu. Po tygodniu będą zdjęte  i zastępowane tymi  z kolejnego tygodnia. I tak do końca roku szkolnego :)

Po miesiącu będzie można sprawdzić znajomość zamieszczonych słówek z całego miesiąca  w wyznaczonym terminie w ogłoszeniach na Librusie.

Ci, którzy zaliczą znajomość słówek z danego miesiąca zostaną nagrodzeni pozytywną ocena z języka niemieckiego, a najbardziej wytrwali nagrodą na koniec roku.

Celem zabawy jest motywacja do nauki języka niemieckiego, doskonalenie znajomości tego języka – poszerzenie słownictwa w tym języku o dodatkowe ok. 150 zwrotów (!) w bieżącym roku szkolnym oraz systematyczna praca nad językiem.

Zachęcamy do nauki i zabawy

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie