Aktualności


IV a na przystani Kozanów

 

We wtorek, 24 września 2019 r. uczniów  klasy IV a czekała niespodzianka. W ramach integracji klasowej   zamiast na zajęcia do szkoły udali się do magicznego miejsca, gdzie zgłębiali tajniki kajakarstwa. Przygoda z wodą zaczęła się od wielkich przygotowań: uczniowie poznali zasady bezpiecznego przebywania nad wodą i na wodzie, pod okiem instruktora Łukasza samodzielnie przygotowali kajaki, przeszli szybki kurs wiosłowania i prawidłowego zakładania kapoków,  a następnie praktycznie sprawdzali i utrwalali poznane umiejętności pływając po akwenie -  oczywiście znów pod bacznym okiem instruktora i opiekunów . Mieli też okazję popływać motorówką.

Po wodnych zajęciach czekało na uczniów ognisko i tradycyjne pieczenie kiełbasek . Na koniec każdy otrzymał dyplom potwierdzający zdobyte umiejętności i oczywiście coś słodkiego w celu uzupełnienia utraconych kalorii. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły.

   

SP nr 81 im. Wandy Rutkiewicz

ul. Jastrzębia 26, 53-148 Wrocław, dolnośląskie