XVII Olimpiada Matematyczna Juniorów

Zapraszamy uczniów klas starszych (VII – VIII) do udziału w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów.
Przed podjęciem decyzji o udziale w konkursie proszę zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi Olimpiady oraz zadaniami.

Adres strony internetowej Olimpiady https://omj.edu.pl/

Znajdują się tam także zadania z lat ubiegłych oraz testy próbne.

Zawody pierwszego stopnia składają się z dwóch niezależnych części: testowej i korespondencyjnej.

• Część testowa odbywa się w szkole 23 września 2021r (czwartek) o godz. 8.50. Test trwa 75-minutowego, uczestnik odpowiada na 15 pytań testowych. Każde pytanie testowe składa się z trzech niezależnych stwierdzeń, z których część jest prawdziwa, a część fałszywa (mogą być także wszystkie prawdziwe lub wszystkie fałszywe). Zadaniem uczestnika jest rozstrzygnięcie, które z tych trzech stwierdzeń są prawdziwe. Jeśli uczeń poda poprawne odpowiedzi we wszystkich trzech przypadkach, otrzymuje 1 punkt. Podanie poprawnych odpowiedzi w dwóch przypadkach premiowane jest 1/2 punktu. W pozostałych przypadkach uczeń nie otrzymuje punktów. Brak odpowiedzi lub podanie odpowiedzi nieczytelnej są równoznaczne z podaniem odpowiedzi błędnej.

• Część korespondencyjna polega na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przekazaniu swoich rozwiązań na ręce szkolnego koordynatora (p. Anna Cieślak) do dnia 6 (czwartek) października 2021 r, który przesyła prace do właściwego Komitetu Okręgowego OMJ. Po 6 października uczniowie wysyłają prace w własnym zakresie (mogą to zrobić do 11 października, decyduje data stempla pocztowego).

Zapisy na etap szkolny u nauczycieli matematyki do 20 września.