Menu Zamknij

Pola Nadziei

Wszystkich, którym nieobojętny jest los podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, a jednocześnie wygląd otoczenia naszej szkoły ponownie zapraszamy do udziału w kampanii  POLA NADZIEI, która ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum.  

POLA NADZIEI są elementem międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację „Marie Curie” Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy i polegają na promowaniu akcji  sadzenia cebulek żonkili (kwiat ten jest symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią), które kwitnąc wiosną, nie tylko udekorują teren przed szkołą, ale także stworzą nasze POLE NADZIEI. Dochód z rozprowadzenia kwitnących roślin w ramach akcji „Kwiatek za datek” przekażemy chorym dzieciom.

Cebulki prosimy zostawiać w koszyku koło dyżurki. Jesienią posadzimy je na naszym POLU NADZIEI, by już przyszłej wiosny, dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, obserwować rosnące na nim DOBRO!

Skip to content