Nasze Pole Nadziei

W słoneczny październikowy dzień przed  szkołą powstało nasze POLE NADZIEI. Stało się tak dzięki zaangażowaniu tych, którym nieobca jest wrażliwość na los podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci,  organizatora akcji polegającej na zbieraniu i sadzeniu cebul żonkili, ponieważ żółty żonkil jest symbolem nadziei – nieodłącznego elementu opieki hospicyjnej.  Cebulki na naszym POLU posadzili uczniowie klas I, którzy podczas pasowania na ucznia deklarowali chęć niesienia pomocy potrzebującym. Świadomość pięknego celu podjętego działania, praca w grupach, sadzenie i podlewanie roślin przyniosło  pierwszoklasistom wiele radości. Teraz z niecierpliwością wszyscy będziemy oczekiwać chwili, gdy nasze POLE pokryje się żółtymi kwiatkami.