Zawody naszych rodziców – redaktor książki

Przed świętami 13 kwietnia klasę I b odwiedziła mama naszej uczennicy Uli, Pani Małgorzata Kuśnierz, która opowiedziała nam o swoim zawodzie – redaktora książek.
Redaktor książki to osoba, która ściśle pracuje z tekstem. Do jej obowiązków należy nanoszenie poprawek: stylistycznych, interpunkcyjnych, ortograficznych, gramatycznych itp., tak by tekst książki był pozbawiony błędów. Jest to bardzo ważne z perspektywy wygody czytelnika. Książka, która jest oddawana w ręce czytelnika musi być dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, żeby obcowanie z jej tekstem stanowiło dla odbiorcy przyjemność. Praca w charakterze redaktora książkowego może okazać się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają czytanie książek i chcą połączyć swoją pracę z pasją.
Na koniec zajęć Pani Małgosia przeczytała nam ciekawą książkę o przygodach żyrafy i obdarowała uczniów prezentami oraz przekazała dary w postaci książek do biblioteki szkolnej.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Kuśnierz za wizytę w naszej klasie i zdradzenie tajników wykonywanego zawodu.