Otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Z zadowoleniem informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” uchwalonego przez Radę Ministrów. Celem tego programu jest zwiększenie roli biblioteki szkolnej, uatrakcyjnienie księgozbioru poprzez zakup nowości wydawniczych, dzięki czemu uczniowie będą mogli korzystać z najnowszych i najciekawszych propozycji książkowych oferowanych na rynku księgarskim, o których zakupie będą współdecydować.

Wysokość dofinansowania ze środków budżetu państwa wynosi 12 000 zł, zaś całkowita kwota przeznaczona na program  to 15 000 zł.  Wszystkie zakupione dla czytelników nowości oznaczone będą w widocznym miejscu pieczątką „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.