Obchody Dnia Patrona – Wandy Rutkiewicz

Obchody Dnia Patrona naszej szkoły – Wandy Rutkiewicz – w trzydziestą rocznicę śmierci najwybitniejszej polskiej himalaistki odbyły się z należną temu wydarzeniu stosowną oprawą artystyczną, a wydarzenie uświetnili swoją obecnością znakomici goście. Przed galą odbył się Bieg Wandy Rutkiewicz zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie startowali w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VIII. Na galę przybyła Pani Ewa Monastyrska, dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Podczas uroczystości dokonano poświęcenia nowego sztandaru szkoły, zaprezentowano Krasnalkę Wandzię upamiętniającą w poczcie Wrocławskich Krasnali naszą himalaistkę, zamknięto na dwadzieścia lat kapsułę czasu, w której umieszczono przedmioty, zdjęcia i pamiątki z dnia dzisiejszego, nagrodzono literacki biogram Krasnalki Wandzi, plakat przedstawiający życiorys patronki, projekt figurki Krasnalki, nagrodzono laureatów w IX Literacko – Plastycznym Konkursie „Każdy Ma Swoją Górę”. Przybyli goście, grono pedagogiczne i uczniowie byli zachwyceni galą. Największy aplauz zdobyły występy taneczno – wokalne klas młodszych. Zapraszamy do obejrzenia galerii.