Zawody naszych rodziców – ratownik medyczny.

02 czerwca odbyło się spotkanie dla klas 1-3 z tatą Maćka z klasy 2a, panem Sebastianem Wrona, który jest ratownikiem medycznym. Dzieci wysłuchały informacji na temat, jak ważne jest udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej. Bardzo ważnym punktem zajęć były praktyczne ćwiczenia na fantomach. Początkowo dzieci przyglądały się czynnością wykonywanym przez pana Sebastiana, a następnie, według wskazówek próbowały naśladować masaż serca. Poznały działanie i obsługę defibrylatora. Dzieci dowiedziały się również jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób należy wezwać pomoc i rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
W imieniu nauczycieli i uczniów dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.