Wycieczka do Grecji

W dniach od 4. do 12. czerwca 2022 roku uczniowie z klas: 7a, 8b oraz 8c uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Grecji. Naszym głównym środkiem transportu był autokar, a w drodze powrotnej również prom, którym płynęliśmy z Patry do Wenecji. Wycieczka była niezwykle atrakcyjna. Mogliśmy zobaczyć Meteory i zwiedzić jeden z klasztorów położonych „między niebem  a ziemią”. Przejechaliśmy przez wysokie góry do Delf położonych na zboczu masywu Parnasu i zwiedziliśmy słynną wyrocznię w największym ośrodku kultowym w starożytnej Grecji. Byliśmy w Atenach, tam zwiedziliśmy m.in. Wzgórze Akropolu i Pomnik Nieznanego Żołnierza (widzieliśmy zmianę warty). Podziwialiśmy Kanał Koryncki oraz Napflio – niezwykle urokliwą, pierwszą stolicę niepodległej Grecji. Było nam także dane zwiedzanie achajskiej twierdzy wraz z grobami Agamemnona i Klitejmestry. Gorąca i piękna Grecja zostanie w naszej pamięci już na zawsze. I zdjęcia, i wspomnienia.