Pola Nadziei

Z radością informujemy, że w puszce przekazanej Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po kweście „Kwiatek za datek”(będącej formą podsumowania akcji POLA NADZIEI w roku szkolnym 2021/2022) zgromadziliśmy 761,33 zł.

„To piękny wynik – dziękujemy serdecznie za pomoc”  – to słowa koordynatorki akcji  i specjalistki ds. projektów i wolontariatu w Fundacji, Pani Balbiny Bujak.

My również serdecznie dziękujemy ubiegłorocznym ofiarodawcom, a w tym roku szkolnym ponownie zapraszamy wszystkich, którym nieobojętny jest los podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, a jednocześnie wygląd otoczenia naszej szkoły, do udziału w pięknej kampanii  POLA NADZIEI. Kampania ma na celu promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum, bo przecież „Fajnie jest pomagać”.

Czym są POLA NADZIEI?  To element międzynarodowego programu powołanego do życia przez Fundację „Marie Curie” Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Są to działania podejmowane wyłącznie przez hospicja na terenie całej Europy, które polegają na promowaniu akcji  sadzenia cebulek żonkili (kwiat ten jest symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią), które kwitnąc wiosną, nie tylko udekorują teren przed  szkołą, ale także powiększą nasze POLE NADZIEI. Dochód z rozprowadzenia kwitnących roślin w ramach akcji „Kwiatek za datek” przekażemy chorym dzieciom.

Cebulki prosimy zostawiać w koszyku koło dyżurki. Jesienią posadzimy je na szkolnym POLU NADZIEI, by już przyszłej wiosny, dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu, obserwować rosnące na nim DOBRO!