ABC Sztuki XX wieku

21.09.2022 r. klasy 5B i 6B wzięły udział pierwszej z trzech części warsztatów edukacyjnych „ABC Sztuki XX wieku” organizowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej. Są to zajęcia, dzięki którym dzieci mają okazję zapoznać się z najważniejszymi kierunkami, twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej. Każde spotkanie podzielone jest na: prezentację multimedialną o artystach i sztuce, warsztat plastyczny, na którym dzieci będą poznawały techniki i tematykę kierunków sztuki XX wieku i przygotują prace inspirowane dziełami wielkich artystów. Zaplanowano też warsztat teatralny, podczas którego przygotowują scenę opartą na wspólnej zabawie.