Śpiewająco – słodki smak wolności

Józef Piłsudski powiedział, że niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze. W tej wielokrotnie potwierdzonej przez historię prawdzie pojawia się niepodważalna rola szkoły. Szkoła musi pokazywać i przypominać młodym ludziom, dlaczego nie można zapominać o przeszłości narodu. Młodzi powinni wiedzieć, kim byli ich przodkowie i za co poświęcali swoje życie. Gdyby jakieś państwo lub tyran chciały odebrać nam historię i zmienić ją według swojego widzimisię, pamięć pozostanie. Corocznie przypominamy zatem: uroczyście śpiewamy hymn, poprzez przedsięwzięcie konkursowo – kiermaszowe na różne sposoby promujemy barwy narodowe. Także i tym razem uczniowie i ich Rodziny nie zawiedli, przygotowując pyszności na święto 11 listopada. Do konkursu trafiły 93 wypieki lub desery, a sześcioosobowe jury wybierało te najbardziej kuszące wzrok. O smaku tych słodkości mogli przekonać się wszyscy, którzy byli klientami kiermaszu rozpoczętego po części konkursowej. O wynikach konkursu i o wysokości sumy pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży powiadomi pan Dyrektor na stronie internetowej szkoły i w dzienniku Librus. Dziś wygląd prac i atmosferę naszej imprezy niech po części oddadzą fotografie.