Menu Zamknij

Z wizytą u przedszkolaków

W poniedziałek odwiedziliśmy Gajowickie Skrzaty z grupy IV i V – czyli najbliżej sąsiadujące z naszą szkołą Przedszkole nr 61 przy ul. Gajowickiej. Dzieci uczestniczyły w przygotowanych przez nas zajęciach warsztatowych pt. „Eksperymenty z bańkami mydlanymi” w ramach cyklu zajęć „Widzę, czuję, rozwijam się – czyli poznawanie przez eksperymentowanie”.
Wspólnie ze starszymi koleżankami z kl. 2a, 8b i 8c sześciolatki samodzielnie wykonały SUPERMOCNY płyn do baniek i przeprowadziły kilka eksperymentów. Chcieliśmy pokazać, że w tak przyjemny i atrakcyjny sposób można się bardzo dużo nauczyć. Co to jest sześcian, jak go zbudować i czy można zrobić kwadratową bańkę – to tylko niektóre z pojęć, z którymi zapoznały się sześciolatki. 
Już niedługo, czyli 6 lutego, spotkamy się ponownie. Niecierpliwie czekamy na wizytę Gajowickich Skrzatów w naszej szkole.

Skip to content