Język polski okiem wstecz

Nowy semestr się zaczyna, więc czas powspominać 2022 rok na języku polskim. A działo się! Wykorzystując wiedzę z fonetyki i składni, grywaliśmy w planszówki. A na zwycięzców czekała słodka nagroda.

Z wypiekami na twarzy śledziliśmy historię miłosną Winicjusza i Ligii (a z potem na czole przerzucaliśmy kolejne strony jednak nieco opasłego „Quo vadis;). A podczas pracy z lekturą szkoliliśmy warsztat dziennikarski, wydając gazety ze starożytnego Rzymu. Było i pismo kobiece, i tygodnik sportowy, dziennik religijny. Nie zabrakło pism politycznych – stronników i przeciwników Nerona. Zobaczcie sami!

Na początku roku zdobyliśmy się na niecodzienne reklamy. Reklamowaliśmy kolegę lub koleżankę z ławki! Lepiej się poznaliśmy, a wszyscy po tych reklamach rozchodzili się jak świeże bułeczki;) Oto kilka kadrów na pamiątkę.

Czas na reklamę magicznych przedmiotów z „Akademii pana Kleksa” i komiksu „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. Była m.in. pompka powiększająca, muchołapka, magiczny gwizdek czy fujarka, czarodziejskie lusterko oraz łyżka. Nie zabrakło również słynnej czapki bogdachynów, a nawet latającego kufra! Wszyscy spisali się rewelacyjnie!

Taka niespodzianka w Nowym Roku! Dostaliśmy życzenia od zaprzyjaźnionego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu, które nasza gazetka „Szkolne echo” nieraz wspomagała, przekazując dochód ze sprzedaży na cudowne zwierzaki. Jeszcze raz dziękujemy za ofiarność naszym wiernym czytelnikom! Pozdrawiamy i przekazujemy podziękowania!