Finał IV Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania

Celem konkursu było kształtowanie umiejętności pięknego czytania, popularyzacja książek  i czytelnictwa, rozwijanie wrażliwości na prozę oraz umiejętności odbioru dzieł literackich.  Szkoły mogły zgłosić jednego uczestnika – naszą  reprezentowała Anastazja Pala z II klasy. Uczniowie przepięknie czytali wybrane fragmenty literatury dla dzieci i młodzieży, a zgromadzona publiczność miała okazję posłuchać brawurowych interpretacji  m.in. „Kubusia Puchatka”, „Mikołajka”, „Małego Księcia”, „Ani z Zielonego Wzgórza”. Anastazja zaprezentowała fragment książki Grzegorza Kasdepke „Co to znaczy?”. Jej występ spodobał się jury, w którym zasiadali między innymi  przedstawiciele WCDN, ponieważ nasza reprezentantka zajęła trzecie miejsce.

Gratulujemy!