Pawilon Czterech Kopuł

W marcu klasa 1B odwiedziła Pawilon Czterech Kopuł znajdujący się na Hali Stulecia. Dzieci poznały sztukę abstrakcyjną. Podczas ciekawych zajęć edukacyjnych klasa 1B zwiedzała muzeum z Panią Przewodnik, która opowiadała o zwierzętach, które zostały przedstawiona na obrazach w sposób abstrakcyjny oraz karykaturalny. Dzieci świetnie spędziły czas. Oglądając kilka obrazów oraz rzeźb próbowały znaleźć na nich kształty, które będą przypominać zwierzęta. Następnie w ramach zajęć dzieci losowały cienie zwierząt, tak aby w niewielkim stopniu przypominały prawdziwe zwierzęta. Zadanie to mało na celu pobudzenie wyobraźni, do stworzenia najbardziej dziwacznego zwierzęcia oraz wymyślenia dla niego nazwy. Pod koniec zajęć dzieci formowały z plasteliny abstrakcyjne, wymyślone zwierzęta.