Menu Zamknij

„Mag Słowa” – wyniki konkursu

„Długo wędrowałem, zanim doszedłem do siebie” – powiedział oszczędnymi, ale jak jednocześnie trafnymi słowami Tadeusz Różewicz o swoim życiu i twórczości. Poeta ten stał się drogowskazem moralnym dla wielu pokoleń Polaków. „Mag Słowa”, konkurs literacko – plastyczny organizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną, od 14 lat poszukuje i wyłania najciekawsze wykonania recytacyjne, omówienia prozatorskie i wizualne Różewiczowskich tekstów. Alicja Kosydor (kl. 5A) oraz Tadeusz Majda (6B) postanowili zmierzyć się z konkursowymi wymaganiami. Ala recytowała „List do ludożerców”, a Tadek w naukowej rozprawie przedstawił, jak przesłanie poety odbierane jest w XXI wieku. Obie realizacje zostały docenione przez jury i otrzymały pierwsze miejsca. Odebranie nagród w Auli Politechniki Wrocławskiej wśród licznie przybyłych uczniów szkół podstawowych i średnich okazało się miłym i znaczącym przeżyciem.

Skip to content