Menu Zamknij

Dzień Wielokulturowości 2024

Jak nazywa się osoba podróżująca po obcych, często odległych krajach i uwielbiająca zwiedzać świat? To globtroter. Pasja może stać się wielką radością i urozmaicić nasze życie. Organizując Dzień Wielokulturowości, staramy się pokazywać dzieciom, by potrafiły poszukiwać, planować i decydować. Zaczyna się od losowania kraju do zaprezentowania, potem trzeba poznać jego kulturę, historię, kilka słów w egzotycznym języku, by w końcu zaprezentować efekt w postaci plastycznego tła, choreografii, scenki aktorskiej lub tanecznej przed całą społecznością szkolną. Przedstawienie wymaga pomysłowości, wspólnego działania, cierpliwości i pracy. W tegorocznej edycji przedsięwzięcia wędrówka przebiegała przez Irlandię, Mongolię, Kubę Peru, Wietnam, Kenię, Armenię, Jamajkę i Australię. Dwugodzinne widowisko wzbudziło liczne emocje i oklaski i – miejmy nadzieję – w przyszłości zmotywuje do własnych podróży.

Skip to content