Menu Zamknij

Byliśmy w Budapeszcie

Budapeszt i wrażenia z kolejnej wycieczki odkładamy do szkatułki z pięknymi wspomnieniami. Wyjechaliśmy nocą we wtorek w łączonym składzie klas 6B, 7A, 7B i 8B. Łącznie 42 osoby. Trasa wiodła przez Czechy, Słowację, aż w końcu dojechaliśmy do Budapesztu. Na nasze powitanie chmury rozwiały się bardzo szybko i do końca eskapady temperaturę do trzydziestu stopni podgrzało słońce. Obejrzeliśmy park miejski z nowoczesnym muzeum w kształcie ażurowego prostokąta, potem monumentalny kościół Macieja, Baszty Rybackie oraz Bramę Wiedeńską. W ochłodzeniu pomogły lody w kształcie róży serwowane przez historyczną cukiernię Sissi. Drugi upalny dzień rozpoczął się zwiedzaniem kompleksu zamkowego Vajdahunajd, skąd rozpościerały się urzekające widoki całego miasta. Jeden z największych parlamentów Europy intrygował fasadą XIX – wiecznej architektury. Wielką frajdę sprawił rejs po Dunaju. Cała barka turystyczna była do naszej dyspozycji. Ostatnia atrakcja wręcz zapraszała do zakupu pamiątek; to Hala Targowa bardzo podobna do wrocławskiej, jednak dużo większa. Jej klientami były głównie… polskie wycieczki. Do Wrocławia naszym nowoczesnym autobusem (rok produkcji 2024) w radosnych nastrojach dotarliśmy w piątkowe popołudnie.

Skip to content