Oddział przygotowawczy

Klasy przygotowawcze działają w jedenastu wrocławskich szkołach i są stworzone z myślą o dzieciach obcojęzycznych, które zaczynają naukę w polskiej szkole. W programie jest więcej zajęć z języka polskiego, dzieci uczą się codziennej komunikacji, terminologii (np. z matematyki, przyrody czy historii), poznają polską kulturę i miasto.

Dla kogo klasy przygotowawcze

Do klasy przygotowawczej chodzą dzieci, które rozpoczynają naukę w polskiej szkole. Oferta jest kierowana do dzieci obcojęzycznych – w tym obcokrajowców oraz dzieci powracających do Polski z emigracji. W klasie przygotowawczej dzieci mają większą liczbę zajęć z języka polskiego. Uczą się codziennej komunikacji, ale też słów i wyrażeń z matematyki, przyrody, historii i innych przedmiotów szkolnych. Poznają polską kulturę, biorą udział w lekcjach tematycznych i zajęciach integracyjnych, lepiej poznają miasto.

W Szkole Podstawowej nr 81 im. Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu od 4 września 2023 uruchomiony zostanie oddział przygotowawczy na poziomie klas 4 – 6.