Świetlica

W naszej świetlicy dbamy o rozwój czytelniczy naszych podopiecznych. Czytamy bajki, baśnie, lektury, książki tematyczne. Nasza biblioteczka jest pełna wielu ciekawych książek, po które uczniowie mogą sięgnąć w każdej chwili, jeśli tylko mają na to ochotę. Do akcji czytelniczej włączyły się uczennice klasy 4 a - Zosia i Kaja, które czytały młodszym kolegom ich ulubione bajki. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej!

bty dav dav dav

Twórczość plastyczna w terenie? Czemu nie!

Oprócz pięknych, kolorowych rysunków, dziewczynki z klasy drugiej stworzyły gigantyczną planszę do gry w klasy. Trzeba mieć niezłą kondycję, aby ją całą przeskoczyć.

dav dav dav dav

W okazji Dnia Dziecka w naszej świetlicy obył się Turniej Piłkarzyków. Było bardzo emocjonująco- zaangażowania i woli walki nie brakowało.  W kategorii chłopców zwyciężyła drużyna pod nazwą Forza Wrocław w składzie Tymek K. i Wiktor A., a w kategorii dziewczyn tryumfował duet Flex,  w składzie którego wystąpiły Martyna K. i Hania M.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział!

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

dav dav sdr dav dav dav

Witaj wiosno!
Dziś nasi podopieczni witali wiosnę na kolorowo. Dzięki ich pracy i zaangażowaniu nasze podwórko wygląda dużo radośniej, a i drzewa posiadają piękne kolorowe „szaty”.

dav dav dav dav  sdr sdr sdr dav dav dav

Kreatywność naszych podopiecznych nie zna granic!
Dziś stworzyli za pomocą klocków makietę Wrocławia. Nie zabrakło najbardziej charakterystycznych obiektów tego miasta. Zobaczyć można było m.in: rzekę Odrę, Most Grunwaldzki, Sky Tower, Rynek, Aquapark, kościoły, restauracje, parki, a także… budynek Naszej Szkoły.
dav davdav  dav

„Dzień Babci i Dziadka tuż, tuż…”

Z tej okazji tworzymy portrety naszych kochanych dziadków.
Prace można podziwiać na wystawie przed salą.
btybtybtybtybty bty bty bty

Świetlicowy konkurs plastyczny p.t.: Najpiękniejsza kartka świąteczna” rozstrzygnięty!

Do świetlicy  wpłynęło bardzo wiele prac konkursowych. Po burzliwych i długich obradach jury udało się wyłonić zwycięzców.

W kategorii klas I:

I miejsce – Nela Sz.

II miejsce – Zosia B.

III miejsce- Bruno M.

W kategorii klas II:

I miejsce: Hanna W.

II miejsce: Aleksandra J.

III miejsce: Natasza G.

W kategorii klas IV:

I miejsce: Agnieszka S.

II miejsce: Antonina S.

Gratulujemy serdecznie!

bty bty bty bty

bty

Wielkie serca małych dziewczynek

Uczennice klasy 2 : Natasza, Martyna, Ola oraz Hania postanowiły pomóc potrzebującym zwierzakom. Przy okazji świąt wykonały własnoręcznie kartki oraz ozdoby świąteczne, które sprzedawały w formie cegiełek. Cały dochód przeznaczyły dla zwierząt przebywających w opolskim azylu. To piękna i szlachetna idea, która zasługuje na uznanie oraz naśladowanie! Gratulacje!

bty bty bty bty

„Tworzymy ozdoby świąteczne”

bty  bty  bty bty bty bty

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia do drzwi naszej świetlicy zapukał Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą. Wychowankowie otrzymali słodycze, a w podziękowaniu  prezentowali piosenki oraz  wierszyki.  Śnieżynki przeprowadziły  również liczne konkursy oraz zabawy, w których dzieci mogły aktywnie uczestniczyć. To był radosny dzień!

bty bdr bdr bty

Świetlicowy konkurs plastyczny: „Najpiękniejsza kartka świąteczna”.

Zapraszamy wszystkich wychowanków świetlicy do wzięcia udziału w konkursie !

Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartkę o tematyce świątecznej, w formacie maksymalnie A4, wykonaną ręcznie, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi.

Kartka konkursowa powinna być opisana danymi ucznia: imię, nazwisko oraz klasa.

Prace należy składać u wychowawców świetlicy do dnia 14 grudnia

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 18 grudnia

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

choinka-grafika11

„Mikołajki tuż, tuż”
Z tej okazji tworzymy prace plastyczne!

bty bdr  btybtybty  btybty

„Andrzejki w świetlicy”
Oto kilka fotografii ukazujących jak nasi podopieczni obchodzili ten dzień.
Nie obyło się bez licznych wróżb i przepowiedni.Jak widać radości oraz pięknych uśmiechów nie brakowało!

20181128_155641_resized bdr bty bty bty bty

Nasza świetlica szkolna to nie tylko zabawa!

Oto jak dzieci z klasy drugiej pilnie pracują nad zadaniami domowymi:

bty bty bty bty bty

Konkurs świetlicowy „Jesień wokół nas” rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że w konkurs „Jesień wokół nas”  został rozstrzygnięty , a  miejsca   i nagrody przydzielone. Bardzo się cieszymy, że wzięło w nim udział tak wielu uczniów. Jury miało nieproste zadanie, jednak ostatecznie udało się wyłonić zwycięzców:

W kategorii klas I:bty

I miejsce- Mikołaj A.

II miejsce- Tymon D.

III miejsce- Ula K.

W kategorii klas II:

I miejsce- Jagoda K.

II miejsce- Ola J.

III miejsce- Amelia S. i Wiktoria R.

W kategorii klas IV:

I miejsce- Pola S.

II miejsce- Witold G.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Piękną pogodę mamy- z placu zabaw korzystamy”

Podczas zajęć świetlicowych nasi wychowankowie mają możliwość zabawy na nowoczesny placu zabaw, który jest chlubą naszej szkoły. Korzystając z pięknej jesiennej aury staramy się uczęszczać na niego codziennie. Oby zima zawitała do nas jak najpóźniej!
btybtybty

Zapraszamy wszystkich wychowanków świetlicy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym p.t.:

„Jesień wokół nas”

Technika prac: DOWOLNA jesien

Format: Nie większy niż A4.

Grupa wiekowa: Klasy I, II oraz IV.

Termin składania prac: do 19  października 2018r.

Prace można składać u wychowawców świetlicy:

• p. Igi Włodarczyk
  • p. Patrycji Stefanko