EEG Biofeedback

Na terenie naszej szkoły odbywają się zajęcia prowadzone przez certyfikowanych terapeutów EEG Biofeedback.
Aby zakwalifikować dziecko na zajęcia potrzebna jest opinia, orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z zleceniem terapii EEG Biofeedback, skierowaniena terapię od neurologa dziecięcego, zapoznanie się z regulaminem zajęć oraz złożenie w sekretariacie szkoły  wypełnionego przez rodzica wniosku. Do wniosku należy załączyć zaświadczenie od lekarza neurologa o braku przeciwskazań do terapii EEG Biofeedback.

Czym jest EEG Biofeedback?

To nowoczesna metoda treningowa wykorzystująca specjalistyczny sprzęt wraz z oprogramowaniem do obserwacji aktywności i pracy mózgu podczas treningu. Atrakcyjna forma pracy (gry multimedialne, filmy) sprawia, że nabywanie kolejnych umiejętności staje się dla dziecka zabawą i przyjemnością. Metoda jest bezpieczna, przyjemna i jako sposób uczenia się za pomocą wideogry nie ma żadnych ubocznych działań. Każdy trening jest monitorowany przez program i istnieje możliwość zbiorczego wydruku wyników. Regularne treningi EEG Biofeedback powodują, że mózg dziecka zapamiętuje, utrwala, a następnie wykorzystuje wyćwiczone umiejętności w życiu codziennym poprawiając wyraźnie funkcjonowania dziecka w szkole i domu.

Wskazania do treningów EEG Biofeedback:

• zaburzenia uwagi, koncentracji;
  • nadpobudliwość psychoruchowa, agresja (zespoły ADHD, ADD);
  • trudności szkolne (gorsze wyniki w nauce, dysleksja);
  • zespół chronicznego zmęczenia;
  • stany lękowe, natręctwa, depresja;
  • obniżona samoocena.

Czego uczy się dziecko podczas treningu:

·         rozpoznawać własne reakcje udoskonalając działanie własnego organizmu;

·         aktywizuje pracę mózgu;

·         ćwiczy umiejętność skupiania uwagi na określonym zadaniu.

Co dają treningi EEG Biofeedback?

·         zwiększają zdolność zapamiętywania i koncentracji;

·         szybkość myślenia, kreatywność, pamięć;

·         wyciszają nadmierne emocje;

·         pomagają radzić sobie z trudnymi sytuacjami;

·         likwidują stany lękowe;

·        polepszają nastrój, samoocenę i sen, ucząc jednocześnie relaksu.

Regulamin terapii EEG biofeedback w Szkole Podstawowej nr 81 im. Wandy Rutkiewicz we Wrocławiu

Wniosek o objęcie terapią EEG biofeedback