Menu Zamknij

Dolnośląski Festiwal Nauki

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki.
Festiwal w tym roku odbywał się online. 
Klasa 7 b z wychowawczynią wzięła udział w 3 wybranych wykładach: „Wrocław – miasto łaciny” przygotowany przez pracowników naukowych Wydziału Filologii klasycznej, ” Zachowaj umiar w jedzeniu i piciu. Normy zachowań i obyczaje przy stole w XVIII wieku udokumentowane w księgach niemieckich” prowadzony przez adiunkta z Instytutu Filologii Germańskiej  oraz w opowieściach kierownik Biblioteki Austriackiej „Duch na Zamku, czyli legendy o zamkach w Austrii”. 
Poznaliśmy język ówczesnego świata kultury i łaciny, w tym jego ślady w naszym mieście, pierwsze drukowane w języku niemieckim księgi z normami zachowań i opisem zasad posługiwania się sztućcami oraz liczne legendy o zamkach, ich właścicielach i we wszystkich regionach Austrii. 
W ostatnim wykładzie o austriackich zamkach i ich mieszkańcach wzięło udział ponad 80 uczniów naszej szkoły, w tym członkowie Koła Młodzieży Towarzystwa Polsko-Austriackiego. 
Czekamy na przyszły rok, tym razem z nadzieją na bezpośredni kontakt z prowadzącymi. 

Skip to content