Menu Zamknij

KLASY IA i IIIA W PROJEKCIE „Gustaw Wiewiór zaprasza na przygodę w Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska”.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 1a i 3a uczestniczą w całorocznym projekcie   „Gustaw Wiewiór zaprasza na przygodę w Parkach Krajobrazowych Dolnego Śląska”.  Pierwsze zadanie projektowe związane z poznawaniem Parków Krajobrazowych Dolnego Śląska za nami. Domki dla owadów, wykonane przez uczniów klasy 1a, znajdują się już na drzewach wokół naszej szkoły, natomiast ule wykonane przez uczniów klasy 3a, zdobią pracownię klasową. Takie zajęcia oprócz przyjemnie spędzonego wspólnie czasu, uczą nas wielu nowych umiejętności i wiadomości. Uczniowie klasy 1a i 3a dowiedzieli się jakie są owady oraz dlaczego zbudowane domki są dla nich ważne i potrzebne. Zgromadzone materiały przyrodnicze, służące za budulec, pozwoliły na powtórzenie wiadomości o zbiorach i darach jesieni, a znalezienie sposobu jak przyciąć drewienko, ile potrzeba siatki, żeby zasłonić wejście do domku i co zrobić, żeby ścianki były tej samej długości – to świetna powtórka z matematyki. Nie zabrakło także kreatywności. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.  

Skip to content