Konkurs na biało – czerwone słodkości

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości tradycyjnie od kilkunastu lat w naszej szkole odbywa się konkurs na patriotyczne wypieki połączony z kiermaszem. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w środę, 10 listopada. Mogą brać udział uczniowie z wszystkich klas. Trzeba przygotować swoje ciasto lub deser ozdobiony zgodnie z charakterem święta (najlepiej w barwy białą i czerwoną) i przynieść do małej sali gimnastycznej na pierwszej lub drugiej lekcji. Ciasto musi być nazwane przez jego autora jakąś nazwą nawiązującą do polskiej historii. Wszystkie wyroby cukiernicze będą ocenione (za wygląd, nazwę i patriotyczną dekorację) i sfotografowane. Następnie zostaną pokrojone i sprzedane na szkolnym kiermaszu. Dochód ze sprzedaży w tym roku przeznaczymy na leczenie czteroletniego Mikołaja poważnie chorującego na ostrą białaczkę.
Liczymy na Waszą pomysłowość, chęć uczczenia Dnia Niepodległości i niesienia pomocy cierpiącemu dziecku.
Zwycięzcy tradycyjnie otrzymują dyplomy i nagrody na koniec semestru, a wszyscy uczestnicy – oceny za aktywność z historii i języka polskiego.
Jako ewentualną inspirację niech posłużą przykłady z poprzednich edycji.