DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania- świętujmy go codziennie!
Pomijanie porannego posiłku to jeden z częstszych błędów żywieniowych:)
Czy śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia? – oczywiście, że tak, o ile wiemy co zjeść i w jakiej ilości. O tym mogliśmy się przekonać 8 listopada tj. w dzień Śniadanie daje moc -programu promującego  zasady zdrowego odżywiania i zwiększającego świadomość na temat roli pierwszego posiłku w codziennej diecie. Jak co roku nasza szkoła bierze aktywny udział w realizacji tego projektu. Uczniowie klas I – III w czasie zajęć dydaktycznych poznawali rolę prawidłowego żywienia i według zasad zdrowego odżywiania przygotowywali z wychowawcami, pyszne i zdrowe śniadania. Omawiali także w jaki sposób posiłek powinien być skomponowany oraz zalety, jakie płyną ze zdrowego odżywiania.
Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną.
Potraktujmy zatem Dzień Zdrowego Śniadania jako doskonały pretekst do tego, by zacząć wprowadzać w nasze życie prawidłowe nawyki żywieniowe.