Wizyta w NFM – ,,Muzyka rupieci”.

Czy na rupieciach można zagrać? Czy istnieje coś, z czego nie można zrobić muzyki?
Odpowiedzi na te pytania szukali uczniowie klasy I b wybierając się na koncert do Narodowego Forum Muzyki.
Repercussion to zespół, który nie boi się wykonywania nieco szalonych kompozycji. Bogata inwencja twórcza i swoboda sceniczna każdego z muzyków pozwoliła młodym  odbiorcom głęboko przeżyć to spotkanie. Na oczach widzów przedmioty codziennego użytku  przeistoczyły  się w pełnoprawne instrumenty.
Muzycy  wykorzystali:  piłki do kosza, przedmioty biurowe (klawiatury komputerów, długopisy, dziurkacze, linijki, zszywacze), przedmioty z warsztatu (wiertarki, bańki po oleju, tarcze i bębny hamulcowe, pilniki, piły) oraz przedmioty kuchenne (talerze, szklanki, kubki, kieliszki, miski, sztućce, blaszki do pieczenia, mikser i blender). Instrumentami perkusyjnymi okazały się też części ciała – dłonie, palce, nogi, klatki piersiowe, usta i głowy.
Podczas koncertu wykonawcy udowodnili małym melomanom, jak rozśpiewane są przedmioty, którymi się otaczamy. Pokazali, że świat muzyki wychodzi daleko poza mury filharmonii, teatrów czy szkół muzycznych.
Jest tuż obok nas – pod ręką, dostępny w każdej chwili. Wystarczy odrobina pomysłowości i wyobraźni!
Koncert bardzo podobał się uczniom i z pewnością wybierzemy się do NFM jeszcze nie raz!