Menu Zamknij

Wycieczka do rezerwatu przyrody

15 września 2022 r klasa II b i klasa III a wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Rezerwatu przyrody – Wąwozu Myśliborskiego. Z wielkim entuzjazmem uczniowie ruszyli na spacer po wąwozie wraz z przewodniczkami z Centrum Edukacji Ekologicznej. Podczas wędrówki dzieci rozwiązywały zadania o różnym stopniu trudności. Na początku uczniowie musieli wykazać się dużą spostrzegawczością w szukaniu kolorowych wstążek, których na trasie było 51. Udało się odnaleźć wszystkie!
Kolejne zadanie polegało na znalezieniu 5 gniazd ptaków i odgadnięciu na podstawię wskazówek do jakiego gatunku należy dane gniazdo. Z tym wyzwaniem uczniowie również poradzili sobie świetnie. W ostatnim zadaniu dzieci wykazały się dużą kreatywnością poprzez stworzenie obrazów z darów lasu. Na koniec wędrówki dotarliśmy do miejsca gdzie zobaczyliśmy języcznik zwyczajny – paproć bardzo rzadko spotykaną w Polsce. Po udanej wycieczce i pogodzie, która nam dopisała, nabraliśmy ochoty na kolejne wyprawy i zwiedzanie ciekawych miejsc!

Skip to content