Ciekawe zawody naszych rodziców

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w warsztatach business vs smog poświęconych tematyce ochrony powietrza oraz zagrożeń jakie niosą ze sobą jego zanieczyszczenia dla człowieka, roślin i zwierząt. Dzieci dzięki uprzejmości mamy jednego z uczniów klasy 1B Tymona Króla zostały zapoznane z problemem smogu i sposobami obrony organizmu przed szkodliwym jego działaniem. Dzieci wskazywały miejsca, sytuacje, które generują smog oraz wspólnie rozwiązywali rebus dotyczący powstawaniu smogu. Co najważniejsze uczniowie dowiedzieli się jak można walczyć skutecznie ze smogiem.

Podejmowanie treści proekologicznych na tak wczesnych etapach edukacji uczy wrażliwości wobec świata od najmłodszych lat. Dzięki temu różnego rodzaju działania proekologiczne stają się nawykiem.

Dziękujemy mamie Tymka za wyczerpujące informacje i upominki. 🙂