Menu Zamknij

Wieczór Austriacki

Zostaliśmy zaproszeni do wystawienia prac konkursowych naszych uczniów i otwarcia wystawy „Co Wanda Rutkiewicz poza górami mogła widzieć w Austrii?”, tym razem w Opolu. 

Biblioteka Austriacka w Opolu, z którą współpracujemy, świętowała swoje 30-lecie i rozpoczęcie cyklicznej imprezy – Wiosny Austriackiej. 

W ubiegły piątek przedstawiciele Koła Młodzieży Towarzystwa Polsko – Austriackiego wraz z opiekunką p. Dorotą Dziemaszkiewicz brali udział w Wieczorze Austriackim. 

Pola Sibilska była laureatką konkursu w swojej kategorii wiekowej, a Janek Mąka jest wiceprzewodniczącym KM TPA oraz autorem wyróżnionej prezentacji w ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Austrii. 

Przypomnijmy nieco historii – prace były już eksponowane w tak zacnych miejscach jak Klub Muzyki i Literatury (http://www.klubmil.pl/wydawnictwo-akwedukt/katalogi/3216-wystawa-prac-konkursowych) i Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu (https://www.bu.uni.wroc.pl/tresc/zaproszenie-na-wystawe-2

Pierwszy wernisaż z powodu wybuchu pandemii był wirtualny: https://youtu.be/6aCQuIJYisw

Katalog prac można również wciąż obejrzeć: http://www.klubmil.pl/wystawy/wystawy-w-2020-roku/3215-185-2782020-wystawa-prac-konkursowych

Skip to content